Szafa to nieodłączny element pokoju. Jest głównym elementem wystroju, a często także pierwszą rzeczą na którą patrzymy wchodząc do pomieszczenia.

W dobie produkcji szaf na indywidualne zamówienie, można nie tylko ekonomicznie wykorzystać pustą wnękę, ale także stworzyć niebanalną powierzchnię idealnie skomponowaną z wnętrzem. Nasze szafy wnękowe, przesuwne dzielą się na dwa typy profili, z których są wykonane : stalowe i aluminiowe.

Przy zastosowaniu systemu stalowego mamy zwykle bardziej ograniczone możliwości kształtowania wyglądu szafy. Drzwi przesuwne jeżdżą po dwóch torach: górnym i dolnym.

Wózek jezdny przesuwający się po dolnym torze jest widoczny od strony wnętrza szafy. Dlatego ten system niestety nie nadaję się do montażu na drzwiach przesuwnych do pomieszczeń, np. do garderoby.

System aluminiowy jest droższy, ale za to bardziej uniwersalny, zaopatrzony w szersze profile, różnych kształtów, w których wózek jest ukryty. Warto zwrócić uwagę na wyprofilowanie krawędzi.

Profil otwarty o szerokiej wygiętej pionowej listwie jest wygodny do uchwycenia ręką. Krawędzie drzwi przesuwnych zaopatrzone są w tzw. szczotkę odbojową wsuwaną, dzięki którym skrzydła nie stukają podczas przesuwania.

Kolory płyt laminowanych, z których produkuję się fronty i korpusy szaf, są rozmaite. Od odcieni bieli po najciemniejsze Stalowa rama powinna być oklejona w tym samym kolorze co front lub barwiona lakierami. Profile aluminiowe występują w kolorze srebrnym, złotym, szampańskim i w odcieniu koniaku oraz lakierowane na życzenie klienta z szerokiej gamy kolorów palety "RAL".

Ostatnim krzykiem mody są zdjęcia na płycie (fototapeta) oraz pomiędzy dwiema szybami (fotolia). To świetne połączenie elegancji, szyku i kreatywności pozwalające na dodanie swojego akcentu w danym pomieszczeniu. Wachlarz zdjęć jest ogromny a przy uzgodnieniu z grafikiem jest możliwość zmieszczenia swoich zdjęć. Więcej o zdjęciach na drzwiach przesuwnych przeczytasz tutaj - foto drzwi.

Do wyboru są także lustra w różnych kolorach oraz szyby drukowane z wytłaczanymi wzorkami i tafle barwione.

Elegancko także wyglądają szafy wnękowe z szybami piaskowanymi. Matowe półprzezroczyste pola, przez które delikatnie przesącza się światło, to modny detal często pojawiający się w meblach włoskich stylistów.

Do frontów tego typu odpowiednie są szeroko rozstawione szprosy, czyli podziały profilami, tworzące prostą kratę. Ciekawie wyglądają drzwi przesuwne z frontami, na których zastosowano kombinacje różnych materiałów.

Pole do popisu jest ogromne. Płytę meblową łączy się ze wstawkami lustrem, szkłem i grafiką pomiędzy. Najczęściej wstawki mają formę skośne lub prostokątne. 

Szafy wnękowe są świetnym rozwiązaniem do wykorzystywania pustej przestrzeni w narożnikach. Szafy przesuwne nadają się do małych pomieszczeniach, pod sufitami o dużym nachyleniu na poddaszu, pod schodami i ogólnie ciężko dostępnych miejscach.

Nie każde szafy wnękowe stoją w pełnej wnęce. Jeden bok można ciekawie komponować z półkami, komodami, lustrami i wystrojem pomieszczenia.

Szafy przesuwne są hitem od wielu lat. Wyglądają elegancko a na ich otwieranie nie potrzeba dodatkowego miejsca , co nadaje im praktyczną i wygodną zabudowę, tym cechują się Nasze szafy.

GALERIA szafy przesuwne

 

             INNY RÓWNIEŻ PRZEGLĄDALI

EKSPOZYCJA:

Galeria Wnętrz DOMAR
Wrocław ul:. Braniborska 14

tel./fax 71 78 10 326

tel. do projektanta: 603 377 021

Email domar@senator.wroc.pl
SIEDZIBA / WARSZTAT

Wrocław ul:. Jerzmanowska 4c

tel./fax 71 373 91 71
kom: 601 740 885

tel. do projektanta: 603 377 021

Email: senator@senator.wroc.pl

GODZINY OTWARCIA

Domar:

Pon - Pią 10:00 - 20:00
Sob - Nd: 10:00 - 15:00

Niedziela niehandlowa zamknięte

Siedziba/warsztat:

Pon - Pią 7:00 - 15:00

Copyright www.gr-group.pl 2019