Garderoby mają różne wymiary i kształty, dlatego często ciężko jest dobrać do nich odpowiednią gotową szafę. Alternatywą jest wykonanie mebla na pod określony wymiar i w konkretne miejsce.

Garderoba na wymiar to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Nawet niewielkie pomieszczenie można bardzo ciekawie zaaranżować, zyskując świetne miejsce na wiele rzeczy oszczędzając tym samym na przestrzeni w innych częściach domu.

Nie ma znaczenia czy jako garderobę potraktujemy odrębne pomieszczenie, czy specjalnie w tym celu wykonaną szafę. Wszystko zależy od pomysłu i oczywiście dostępnej przestrzeni. W obu rozwiązaniach liczy się głównie funkcjonalność, pomysłowość i logika, a wtedy nawet najmniejsza, ale dobrze urządzona szafa, może stać się dla nas najpiękniejszą garderobą.

Garderoba na wymiar dostosowywana jest do powierzchni i miejsca jakimi dysponujemy. Najczęściej budowana jest na planie kwadratu, prostokąta, litery „U” lub „L”. Każde z tych rozwiązań ułatwia korzystanie z garderoby, jeśli przemyślimy jego rozkład, oraz ustawienie poszczególnych stref. 

Ważny jest także dobór odpowiednich akcesoriów, tak aby wymarzona garderoba spełniała nasze oczekiwania przez długie lata.

Bardzo często garderoba pod wymiar znajduje się na poddaszu. Miejsce pod skosami, które nie jest łatwa do zagospodarowania i nie zawsze pozwala na urządzenie w danym pomieszczeniu klasycznego pokoju, doskonale sprawdzi się właśnie jako miejsce na Twoją garderobę.

Potencjalny problem w postaci skosów i niskich sufitów zamienimy w atut, dając Ci idealne miejsce na regały, półki, ciekawe schowki i drążki na ubrania. To dzięki meblom wykonanym na dowolny wymiar, bardzo dokładnie dopasujemy ich gabaryty do architektury wnętrza, bez względu na to, gdzie zaplanujemy urządzić wymarzoną garderobę.

Planując garderoby na wymiar, zwracamy jednak zawsze uwagę na to, żeby dostęp do ubrań był swobodny. W szczególności do tych których używamy na co dzień, po które sięgamy niejednokrotnie w pośpiechu. Kiedy urządzamy garderobę na poddaszu, czy pod skosem, możemy najtrudniej dostępne zakamarki wykorzystać na najrzadziej używane rzeczy, jak te do sportów sezonowych lub walizki. Jest to świetne, a proste rozwiązanie, które ułatwia korzystanie ze wszystkich możliwości mebla.

W garderobie warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie, czyli takie, które sprawi, że z łatwością dostrzeżemy każdy element ubioru. Dodatkowo to również aspekt estetyczny, który sprawia, że całość garderoby wygląda nowocześnie i schludnie. 

Pełna harmonia wnętrza to istota garderoby, nawet kiedy planujemy w niej przechowywać sprzęt gospodarczy, jak odkurzacz, deskę do prasowania, czy żelazko. Dla nich też przewidziane są odpowiednie uchwyty, szuflady i wieszaki, które jednocześnie definiują oddzielną strefę w pomieszczeniu. A wszystko to dla Twojego komfortu, wygody i estetyki.

Mniejsze garderoby wymagają zainstalowania drzwi przesuwnych. Firma Senator oferuje najlepsze rozwiązania dostępne na rynku. Wykonamy skrzydła zgodnie z życzeniem klienta – szerokie lub wąskie, w upragnionym stylu wykończenia. W naszej ofercie znajduje się nie tylko szeroka gama kolorów, ale i wzorów, z których możesz czerpać do woli. 

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą, która dostępna jest na naszej stronie internetowej.

Warto również odwiedzić naszą ekspozycję na ulicy Braniborskiej 14 we Wrocławiu, w Galerii Wnętrz Domar - na którą serdecznie zapraszamy.

Tam możesz porozmawiać z naszymi pracownikami i z ich pomocą wspólnie stworzyć projekt wymarzonej garderoby.

Z kolei projektant dokona dokładnych pomiarów i przygotuje dla Ciebie wycenę realizacji pomysłu zupełnie za darmo.

Umów się na bezpłatny pomiar w Twoim miejscu zamieszkania. Wystarczy wykonać jeden telefon, lub wysłać jedną wiadomość i jesteśmy umówieni.smile

Telefon 601 740 885 i 603 377 021

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i konakt 

GALERIA

 

             INNY RÓWNIEŻ PRZEGLĄDALI